FPHU
[ kontakt ] [ mapa serwisu ]

TRANSIT

Profesjonalny dwuskładnikowy lakier nawierzchniowy, na bazie czystego poliuretanu (100%).

Jednostka miary sprzedawanego produktu: l.

TRANSIT – profesjonalny dwuskładnikowy lakier nawierzchniowy, na bazie czystego poliuretanu, którego woda jest tylko nośnikiem.

Przeznaczony jest do lakierowania wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych w obiektach użyteczności publicznej (np.: szkoły, restauracje, dyskoteki, biura, hale sportowe) oraz pomieszczeń mieszkalnych narażonych na intensywne używanie. Polakierowana powierzchnia lakierem TRANSIT nie tylko jest odporna na produkty chemiczne użytku domowego jak również posiada bardzo wysoką odporność na ścieranie. Lakier TRANSIT posiada odcień jedwabiu, który powoduje naturalny i piękny wygląd podłogi co jest niemożliwe w przypadku innych lakierów. Jest dostępny w połysku, półmacie i matowy.

SPOSÓB UŻYCIA:
Proces szlifowania przeprowadzić wg. znanych wcześniej sposobów i ostatni przejazd wykonać papierem ściernym o grubości ziarna 120-150. Przed rozpoczęciem nakładania lakieru powierzchnia powinna być czysta, sucha, bez pyłu i kurzu. Temperatura w momencie lakierowania w pomieszczeniach nie powinna być niższa niż 13 st do lakierowania używać wałka, pędzla lub szpachli nierdzewnej. Do odnowienia podłóg już polakierowanych, delikatnie przeszlifować powierzchnię drobnym papierem ściernym o grubości ziarna 240-280, dokładnie odkurzyć i nałożyć 1-2 warstwy lakieru.

NAKŁADANIE
Pierwsza warstwa: nałożyć równomiernie lakier TRANSIT wydajność 6-8 m2/l po upływie 3-4 h zmatowić polerką z papierem lub siatką ścierną o grubości ziarna 120-150.
Druga i trzecia: nałożyć bez pozostawienia zacieków pokrywając dokładnie całą powierzchnię wydajność 8-12 m2/l pozostawić na ok 2-3h przed nakładaniem kolejnej warstwy.

Schnięcie: lakier TRANSIT posiada bardzo wysoką elastyczność, dlatego jest zalecane do 7 dni (nie używać go intensywnie, nie zakrywać dywanami i chodnikami, nie czyścić wodą pierwszy raz najlepiej używać DEVALIM.
Składowanie : 1 rok w oryginalnym opakowaniu bez otwierania. Chronić przed zimnem (nie dopuszczać do zamrożenia).

Posiada atest PZH.


« powrót

W ofercie

  • podłogi - parkiety, deski podłogowe, mozaiki, podłogi warstwowe
  • tarasy - z drzewa krajowego, europejskiego i egzotycznego
  • chemia - kleje, lakiery, oleje, pasty i impregnaty do tarasów
  • listwy - drewniane lite, drewniane fornirowane, mdf
  • maszyny parkieciarskie - profesjonalne cykliniarki firmy Lagler i Deva