FPHU
[ kontakt ] [ mapa serwisu ]

AQUAGEL

Lakier podkładowy o konsystencji żelu dobrze penetrujący drzewo, szybko schnący i bardzo dobrze zakrywający mikro szczeliny w parkietach.

AQUAGEL jest lakierem podkładowym o konsystencji żelu dobrze penetrującym drzewo, szybko schnącym i bardzo dobrze zakrywającym mikro szczeliny w parkietach. Do wszystkich rodzajów podłóg drewnianych lakierowanych lakierami poliuretanowymi na bazie akryli. AQUA GEL nie jest zalecany do drzew egzotycznych (zalecane zrobienie wcześniejszej próby), starych parkietów z dużymi szczelinami, podłóg woskowanych i parkietów pływających.
 
NAKŁADANIE: Dobrze wymieszać przed użyciem. Powierzchnia powinna być wyszlifowana bez zanieczyszczeń i kurzu, całkowicie sucha przed nakładaniem produktu. Nakładać szpachlą metalową nierdzewną, dwukrotnie na krzyż. Nie nakładać szpachlą płaską. Drugą warstwę AQUA GELu nakładać bez konieczności szlifowania pierwszej warstwy po jej całkowitym wyschnięciu. Narzędzia należy czyścić wodą.
CZAS SCHNIĘCIA: W temp. 23oC i 50% wilgotności powietrza, wynosi około 30-45 minut. Niedostateczna wentylacja, niska temperatura, podwyższona wilgotność powietrza i grubsza warstwa może spowodować dłuższe schnięcie oraz przebarwienia.
WYDAJNOŚĆ: W zależności od sposobu szlifowania i rodzaju drewna nakładanie:    1 warstwa – około 30-40 ml./m2, następne 25-30 ml/m2.
PRZECHOWYWANIE: 12 miesięcy w oryginalnym opakowaniu bez otwierania, przewożony i magazynowany w chłodnych pomieszczeniach.
UWAGI:
-         nie palny,
-         przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,
-         przechowywać szczelnie zamknięty,
-         unikać kontaktu ze skórą i oczami.


« powrót

W ofercie

  • podłogi - parkiety, deski podłogowe, mozaiki, podłogi warstwowe
  • tarasy - z drzewa krajowego, europejskiego i egzotycznego
  • chemia - kleje, lakiery, oleje, pasty i impregnaty do tarasów
  • listwy - drewniane lite, drewniane fornirowane, mdf
  • maszyny parkieciarskie - profesjonalne cykliniarki firmy Lagler i Deva