FPHU
[ kontakt ] [ mapa serwisu ]

Technologia wykonania


Przed rozpoczęciem prac przedstawiciel firmy jedzie na budowę w celu dokonania pomiaru wilgotności
i jakości podłoża na którym ma być położony parkiet.

Wilgotność podłoża

Pomiar wilgotności wykonywany jest profesjonalnym miernikiem CM. Wilgotność podłoża nie powinna być większa niż 1,5 %.

Nierówność podłoża

Po dokonaniu pomiaru wilgotności przystępujemy do oceny nierówności podłoża.
Najprostszym sposobem jest użycie poziomicy murarskiej 3 metrowej, szczeliny nie powinny być większe niż 3 mm. W progach poziomica nie powinna się „kiwać”. Jeśli takie usterki występują są usuwane
za pomocą mas samopoziomujących lub kamienia do szlifowania betonu.

Kruchość i łupliwość podłoża

W przypadku bardzo słabych podłoży stosujemy maty niwelujące naprężenia drewna, spękania usuwamy przy użyciu specjalnych żywic.

Wilgotność i temperatura

Kolejnym istotnym parametrem branym pod uwagę są warunki panujące w pomieszczeniu.
Temperatura powietrza powinna oscylować wokół 18-22 oC zaś wilgotność powietrza powinna być
w granicach 40-60 %. Po dokonaniu wszystkich pomiarów i podjęciu decyzji inwestora o rozpoczęciu prac montażowych na budowę dostarczane są parkiety lub deski, które w oryginalnych opakowaniach powinny przebywać w temperaturze pokojowej 48 h.

Klejenie podłogi

Następny etap prac to przyklejenie podłogi. Uprzednio odkurzona posadzkę gruntujemy gruntem zalecanym przez firmę MAPEI. Zarówno rodzaj kleju jak i gruntu zależy od rodzaju zastosowanego materiału podłogowego. Dokładne informacje na temat doboru odpowiedniej chemii uzyskają Państwo
w salonie firmowym Kuwejt- Parkiet.
Przyklejając parkiet konieczne jest pozostawienie szczelin dylatacyjnych . Ich wymiary to około 1,5 cm
od ścian i 1 cm od powierzchni pokrytych gresem lub kamieniem. Dylatacje centymetrowe wypełniamy korkiem lub montujemy teownik. Ułożoną podłogę pozostawiamy na okres 10-14 dni w celu ustabilizowania naprężeń drewna powstałych w czasie montażu. Po upływie określonego czasu możemy rozpocząć jej szlifowanie.
Używany przez nas sprzęt, to najwyższej klasy cykliniarki firmy LEGLER, które pozwalają uzyskać wysoką jakość szlifu a zarazem znikome zapylenie powietrza. Szlify wykonujemy różnymi rodzajami papieru co pozwala uzyskać gładką i równą powierzchnię. Pomiędzy szlifami papierem o granulacji 60 a 80 podłoga zostaje cała zaszpachlowana specjalnym spoiwem mieszanym z pyłem drzewnym. Powierzchnie podłogi wykańczamy polerką tarczową. Tak przygotowany parkiet zaczynamy lakierować lub olejowć.

Lakierowanie i olejowanie

Kolejnym etapem po cyklinowaniu jest lakierowanie bądź olejownie podłogi. Najpopularniejszym systemem wykańczania drewnianych podłóg jest lakierowanie. Na wyszlifowaną podłogę nakładamy dwukrotnie blacha lakier podkładowy. Po wyschnięciu wałkiem nanosimy lakier nawierzchniowy. Następnego dnia całą powierzchnię polerujemy drobną siatką stalową, odkurzamy i lakierujemy drugi raz lakierem nawierzchniowym. 
Otrzymana w ten sposób powłoka jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Polakierowana podłoga na długo pozostaje jak nowa jeżeli znajduje się w pomieszczeniu suchym i nie narażonym na zabrudzenia piachem. Lakiery dają powierzchnie: matowe, półmatowe lub błyszczące.

Olejowanie

Wykańczanie drewnianych podłóg olejem lub woskiem to sprawdzony i znany od setek lat sposób. Olej nakładany jest dwukrotnie blachą i polerką. Podstawową zaletą podłogi olejowanej i woskowanej to jej wygląd, sprawia ona wrażenie surowego drewna mimo iż jest znakomicie zabezpieczona. Wymaga ona jednak okresowej pielęgnacji.


W ofercie

  • podłogi - parkiety, deski podłogowe, mozaiki, podłogi warstwowe
  • tarasy - z drzewa krajowego, europejskiego i egzotycznego
  • chemia - kleje, lakiery, oleje, pasty i impregnaty do tarasów
  • listwy - drewniane lite, drewniane fornirowane, mdf
  • maszyny parkieciarskie - profesjonalne cykliniarki firmy Lagler i Deva